۷  گام برای موفقیت در اینستاگرام

راز موفقیت در اینستاگرام چیست ؟

کودک درون من بسیار فعال است و هرجا بچه ای را می بینم حسی درونی با صدار نازک به من می گوید : “ببین نینی رو، ببین چقدر ناز، برو باهاش بازی کن ”  وقتی به خودم می آیم متوجه می شوم که ساعت های گرم بازی بوده ام، فرقی نمی کند در چه مکانی باشم و یا چه رابطه ای با آن طفل معصوم داشته باشم آنقدر با او بازی می کنم که خسته می شود و آن من هستم که اصرار می کنم فقط یک بار دیگر.

تمام دوستان، فامیل، در و همسایه و هرکسی که من را با یک بچه دیده باشد از توانایی ارتباطی من با کودکان تعجب می کند و از راز پشت پرده این توانایی می پرسد؛ اما واقعا رازی وجود ندارد فقط من با زبان خودشان با آنها صحبت می کنم .

بچه ها

اگر با یک کودک بیش فعال بازی کنم حتما میزان فعالیت بدنی من بیشتر از او خواهد بود و کسی که درخواست تایم استراحت برای خوردن آب می کند قطعا من نیستم.

اگر با یک بچه که هنوز قدرت تکلم ندارد بازی کنم، به راحتی می توانیم  باهم حرف بزنیم  فقط زبانمان را کس دیگری نمی فهمد، او می گوید “اَدَ دَدَ” و من هم جواب می دهم “او دو دو دو” ببخشید که نمی توانم معنی اش را به شما بگویم زیرا این یک راز است.

من تک پسر خانواده هستم و از خوب روزگار دو خواهر دارم برای همین به آخرین متد بازی های دخترانه مسلط هستم، از مهمانی چایی گرفته تا خاله بازی ، اگر با یک دختر بچه بازی کنم باید نقش مادر خانواده که چادر رنگی می پوشد مال من باشد و گرنه قهر می کنم.

اگر من را در مهمانی ها ببینید همیشه دورم پر است از بچه های قد و نیم قد و خودم را مثل غذایی می بینم که مورچه ها برای خوردنش جشن گرفته اند و کم کم رو به ناپدید شدن می روم.

توانایی ارتباطی من با کودکان  علاوه براینکه  لحظات خوشی در طول زندگی برایم رقم زده است عامل اصلی رشدم در بازاریابی اینستاگرام یا همان اینستاگرام مارکتینگ بوده است، زمانی که تصمیم گرفتم وارد دنیای اینستاگرام شوم هیچ چیز از الگوریتم های این شبکه اجتماعی نمی دانستم اما به موفقیت هایی دست پیدا کردم که باورش همه را انگشت به دهان گذاشته بود از آن  روز به بعد افراد به جای اینکه از سر و رمز ارتباطم  با کودکان بپرسند، خواهان راز موفقیتم در دنیای مجازی بودند، اینکه چطور توانسته ام در مدت دوماه حدود هفت هزار دنبال کننده داشته باشم و به طور میانگین روزانه صد نفر به آنها بی افزایم، اما واقعا رازی وجود ندارد فقط من با زبان خودشان با آنها صحبت می کنم .

زبان اینستاگرام

زبان اینستاگرام چیست ؟

بگذارید به مسئله از منظر دیگری بنگریم، جدا از افرادی که به منظور کسب و کار وارد اینستاگرام می شوند به نظر شما سایرین چه هدفی دارند ؟مردم عادی چه زمانی از این شبکه اجتماعی استفاده می کنند؟

جواب بسیار ساده است مردم وقتی بی کار هستند یا حوصله شان سر رفته است برای اینکه لحظات شادی داشته باشند به اینستاگرام رجوع می کنند و به این صورت جگرشان را جلا می دهند و حالشان را خوب می کنند، اگر به آمار پربازدید ترین هشتگ ها نگاهی بیندازید سرگرمی ها در صدر جدول خوش می درخشند.

اینستاگرام پرشده است از اینفلوئنسر هایی که ویدیوهای سرگرم کننده می سازند، بعضی می رقصند ، عده ای در کار دابسمش ید طولایی دارند و تازگی ها کار دوبله بسیار ترفدار پیدا کرده است و در حالی که این محتواهای کم ارزش بیننده های میلیونی دارند پست های اساتید دانشگاه را فقط خانواده شان لایک می کنند.

زبان اینستاگرام بسیار ساده است، باید مخاطب را سرگرم کنید ، هیچ کس با هدف خرید وارد اینستاگرام نمی شود اما اگر بتوانید با استفاده از محتوایتان مخاطب را سرگرم کنید گام بعدی حتما فروش خواهد بود .

برای مثال اگر به صفحه اینستاگرام من  رجوع کنید پراست از تبلیغات خنده دار و جذاب، هدف آن است که بعد از اینکه روح و روان مخاطبم را سرگرم کردم و او لذت کافی برد با خواندن توضیحات علمی زیر هر پست به مغز خود نیز یک حال درست و حسابی بدهد، با اینکه من هنوز محصول آموزشی تولید نکرده ام اما روزانه چندین پیام برای قبول پروژه و یا تدریس دریافت می کنم، به نظر من که عالی است .

اینستاگرام

چطور در اینستاگرام دیده شویم ؟

اگر به دنبال درخشش در دنیای اینستاگرام هستید باید با تفکرات کلاسیک خداحافظی کنید و هر طور که شده محتوایی جذاب و سرگرم کننده تولید نمایید.

برای اینکار باید از خود چند سوال سرنوشت ساز بپرسید ،یادتان باشید کیفیت زندگی هر فرد را کیفیت سوالات او می سازد، می توانید با این سوال شروع کنید :

 چطور می توانم کسب و کارم را جذاب و لذت بخش کنم و مطالب مفید و علمی را همراه با بازی و سرگرمی به مخاطبم ارائه نمایم ؟

۷  گام برای موفقیت در اینستاگرام

در ادامه به شما هفت گام معرفی می کنم تا بتوانید با قدرت بیشتری به سوال بالا پاسخ دهید

  1. مخاطب خود را یک پسر بچه شیطون در نظر بگیرید، او عاشق تنوع است و زود حوصله اش سر می رود
  2. محتوای خود را تا حد امکان ساده کنید طوریکه یک بچه مقطع راهنمایی آن را متوجه شود و بتواند آن را برای سایر همکلاسی های خود توضیح دهد
  3. اشتباه کنید و اشتباهات خود را منتشر نمایید با اینکار مخاطب می فهمد شما از جنس خودش هستید و به شما احساس نزدیکی بیشتری می کند
  4. خودتان را جای مخاطبتان قرار دهید و ببینید که آیا واقعا محتوای شما برای او مناسب است
  5. از مخاطبتان سوال بپرسید و او را با مطالب خود درگیر کنید
  6. مخاطبانتان را به یک چالش دعوت کنید و بخواهید نتایج آن را با شما به اشتراک بگذارند، با اینکار شما در ذهن او جایگاه ویژه ای پیدا خواهید کرد.
  7. وقتی به مسافرت می روید اعلام کنید و از مخاطبانتان بخواهید تا آنها را در مکانی خاص ببینید ، ملاقات حضوری باعث می شود مخاطبانتان به شما احساس نزدیکی بیشتری بکنند و خود را جزئی از خانواده مجازی شما بدانندالگوریتم

مهم ترین الگوریتم های اینستاگرام چیست ؟

اول باید به شما اطمینان بدهم هیچ الگوریتمی وجود ندارد و تنها راز موفقیت داشتن استمرار است ، اگر می خواهید در اینستاگرام دیده شوید  باید همیشه حضور داشته باشید فرقی نمی کند پنج صبح باشد یا یازده شب، هرکسی که وارد اینستاگرام می شود باید شما را ببیند، اینستاگرام یک شغل شبانه روزی است که حتی مرخصی استعلاجی را قبول نمی کند اما  راهکارهای وجود دارد که باعث می شود سریع تر رشد کنید و بهتر دیده شوید .

ترفند های زیر به شما کمک می کند به جای اینکه سخت کار کنید، هوشمندانه کار کنید اما یادتان باشد برای درخشیدن و تبدیل شدن به رهبر حوزه خودتان باید هوشمندانه، سخت کار کنید.

یکی از مهم ترین  عوامل برای دیده شدن در اینستاگرام نرخ تعامل یا Engagement پست های شماست ، در الگوریتم جدید اینستاگرام ابتدا پست های شما به ده درصد مخاطبانتان نمایش داده می شود سپس اگر نرخ تعامل شما  در یک ساعت اول به درصد قابل قبولی برسد آن را به دیگران نمایش می دهد .

برای محاسبه نرخ تعامل پست هایتان باید مجموع تعداد لایک و کامنت هر پست را بر تعداد دنبال کنندگان تقسیم کنید مثلا اگر شما ده هزار دنبال کننده داشته باشید و مجموع لایک و کامنت شما به هزار عدد برسد نرخ تعامل شما ده درصد می باشد.

نرخ تعامل

۵ ترفند برای افزایش نرخ تعامل اینستاگرام

استوری را به آتیش بکشید :

هنگامی که محتوای جدیدی را منتشر می کنید با گذاشتن استوری و خبر دادن به دنبال کنندگان تان آن ها را تشویق کنید تا پست شما را ببینند، با اینکار شما می توانید در همان یک ساعت اول به هدفتان برسید.

زمان همه چیز است : 

پست هایتان را در ساعات اوج ترافیک ارسال نمایید ، به طور کلی آخر شب ها تعداد کاربران آنلاین افزایش پیدا می کند اما اگر به اطلاعات دقیق تری احتیاج دارید باید از بخش آمار پست هایتان استفاده کنید

گذاشتن پست های طولانی :

یکی دیگر از الگوریتم ها مهم اینستاگرام سنجش میزان توقف کاربران بر روی پست های شماست ، با گذاشت کپشن های طولانی می توانید به خوبی از این الگوریتم به نفع خودتان استفاده کنید

مخاطب را به چالش بکشید :

 با توجه به اینکه تعداد کامنت ها در محاسبه نرخ تعامل موثر است، می توانید  با پرسیدن سوال و جویا شدن نظر مخاطبان این تاثیر را چند برابر کنید.

هشتگ را فراموش نکنید :

در حال حاضر شما می توانید برای هر پست خود از سی هشتگ مختلف استفاده کنید، استفاده از هشتگ ها علاوه بر اینکه امکان دیده شدن شما را افزایش می دهند باعث می شوند که شما حرفه ای تر به نظر برسید.

در پایان یادتان نشود  دیده شدن در اینستاگرام سه روش بیشتر ندارد : استمرار، استمرار و استمرار

 

اقدامک :

  • زبان مخاطبانتان را یاد بگیرید و اوقات خوشی را برای آنها رقم بزنید
  • دنبال راه حلی باشید که بوسیله آن بتوانید مطالب علمی را سرگرم کننده بیان نمایید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *