چطور فروش خود را افزایش دهیم ؟

چطور فورش خود را افزایش دهیم ؟

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید معنی و مفهوم آن این است که به دنبال ارتقا سطح فروش خود می باشید ، به شما تبریک می گویم زیرا اولین راز موفقیت در تمامی حوزه ها عدم رضایت است ، اگر شما می خواهید به استوره و رهبر کسب و کار خود تبدیل شوید و از دنیای مصرف کنندگی استعفا دهید لازم است همواره خود را بهبود ببخشید و رقیب درجه یک خودتان باشید .

به نظر شما تنها را فروش موفق چیست ؟ چه موضوعی است که اگر آن را یادبگیریم و پیاده سازی کنیم از تمامی رقبایمان پیشی می گیریم ؟

در ادامه این مقاله بزرگترین راز ستارگان فروش را خواهید آموخت ، به شما این اطمینان را می دهم که بعد از آموختن این راز هیچ وقت زندگیتان مثل سابق نخواهد شد ، آماده تغییر هستید ؟ 

قبل از شروع از شما می خواهم به هر کدام از این سوالات جواب بدهید :

  • فرض کنید عزیز ترین فرد زندگیتان مریض شده است ، قطع به یقین سریعا او را به دکتر برده و بدون هیچ درنگی از داروی تجویز شده برای بهبود عزیزتان استفاده می کنید ،  از کجا می دانید این دکتر داروی درستی را تجویز کرده است ؟ یا مهم تر از آن ازکجا می دانید که داروخانه دارو را دستکاری نکرده است ؟
  • شما کارمندید و صاحب یک کودک می باشید و  برای نگهداری از فرزندتان پرستار استخدام کرده اید ، چه عاملی باعث می شود تا جگر گوشه تان را به این فرد بسپارید ؟
  • دوست صمیمتان از شما مقداری پول می خواهد و شما بدون گرفتن هیچ گونه ضمانتی این پول را به او می دهید ، چه اتفاقی افتاد ؟ اگر یک نفر که او را نمی شناختید همین در خواست را از شما می کرد یقینا درخواست او را رد یا در بهترین حالت یک ضمانت خیلی قوی از او می گرفتید ، وجه تمایز دوستتان با این فرد چیست ؟

بله جواب تمام سوالات یک کلمه است “اعتماد” ، شما به دکتر ، پرستار و دوستتان اعتماد دارید همین باعث شده است سه تا از مهم ترین دارایی هایتان ، عشق زندگیتان ، فرزند و پول خود را در اختیار آنها بگذارید .

در دینا تجارت هم برای اینکه بتوانید فروش موفقی داشته باشید نیاز دارید تا اعتماد طرف مقابل را جلب کنید ، اگر کمی در امر بازاریابی و فروش ممارست به خرج داده باشید این جمله برای شما آشنا خواهد بود :

“ما تامین کننده داریم و از او راضی هستیم ، چرا باید از شما خرید کنیم؟!!”

حتی اگر کیفیت محصول شما بهتر باشد، خدمات بیشتر با قیمت پایین تری را ارائه کنید بازهم جواب تغییری نخواهد کرد : ما تامین کننده داریم ….

اهمیت اعتمادسازی

نیاز به اعتماد کردن و مورد اعتماد قرار گرفتن مانند نیاز به  آب و غذا یکی از نیاز های بنیادین بشر است ، همان طور که شما برای زنده ماندن به اکسیژن نیاز دارید ، برای ادامه حیات کسب و کارتان به اعتماد نیازمندید ، از زمانی که بشر غار نشین بوده برای رفع نیازش به صورت گروهی فعالیت کرده است ، گروهی مسئول نگهداری زن ها ، بچه ها و حراست از غار ها را عهده دار بودند ، گروهی آب تهییه می کردند و جمعی دیگر به شکار می رفتند ، حال فرض کنید این جمع به یکدگیر اعتماد نداشتند و هرکسی قصد داشت تمام امور را خودش به تنهایی انجام دهد اگر فرض کنیم از عهده تهییه آب و نگهداری از خانواده بر می آمد قطعا در هنگام شکار کشته می شد و نسل بشر در همان ابتدای کار منقرض می گردید .

در روزگار پرسرعت و پرتغییر امروز نیز برای دوام آوردن باید به یکدیگر اعتماد کنیم و کنار هم باشیم ، از این رو می توان اعتماد را بعد از آب و اکسیژن مهم ترین عنصر در حیاب بشر دانست .

دکتر کن بلانچارد نویسنده کتاب پرفروش مدیر یک دقیقه ای به همراه سینتیا اولمستد و مارتا لاورنس در سال ۲۰۱۳ پس از شش سال تحقیق و  پژوهش چهار ویژگی کلیدی برای ساخت اعتماد را کشف می کنند که نتیجه کامل آن را می توانید در کتاب “اثر اعتماد” مشاهده کنید ، آقای بلانچارد و همکارانش اسم این مدل اعتماد سازی را مدل ABCD می گذارند ، علاوه بر اینکه هر کدام از این حروف ،نماینده کلمه ای می باشند ، خود ترکیب ABCD بیان گر الفبای روابط می باشد یعنی اگر اعتماد نباشد هیچ چیز دیگری وجود نخواهد داشت .

این چهار ویژگی عبارتند از :

توانمند بودن (Able)
باورپذیر بودن (Believable)
ارتباط برقرار کردن (Connected)
قابل اطمینان  بودن (Dependable)

شاید بعد از خواندن موارد بالا کمی شوکه شده باشید و با خودتان بگویید پس آن لبخند کاریزماتیک ، زبان بدن و یا داشتن لباس سورمه ای چه شد ؟!!

بسیاری راه نفوذ به قلب مشتری را لباس ، لبخند و یا زبان بدن می دانند در فلان کتاب خوانده اند و یا از فلان استاد شنیده اند که اگر حرکات مشتری را تقلید کنند و یا دستانشان رو به بالا باشد ، لبخندی منحصر به فرد بزنند و خوش لباس باشند می توانند  قلب مشتری را از آن خود کنند ، اما مشکل اینجاست که آنها صحبت های قبلی آن استاد فرزانه را نشنیده اند و به احتمال زیاد فقط همان کتاب را مطالعه کرده اند ، بزرگی می فرماید :

هرگز از کسی که زیاد کتاب دارد و زیاد کتاب می‌خواند نترسید. از کسی بترسید که تنها یک کتاب دارد و آن کتاب را در حد تقدس دوست دارد

اشتباه برداشت نکنید من نمی گویم که موارد بالا مهم نیستند ، برعکس بسیار مهم هستند اما اصل نمی باشند .

حتما شما تجربه خرید از یک مغازه معمولی با یک فروشنده ساده را داشته اید ، فروشنده ای که هیچ کدام از فاکتور های ظاهری فروشندگان موفق را ندارد ، با فنون مذاکره و اصول متقاعد سازی آشنا نیست اما چنان از بودن در کنار او لذت می برید که حد ندارد ، زیرا او توانست اعتماد شما را جلب کند ، این جمله را از من یادگار داشته باشید :

اگر می خواهید مردم به شما اعتماد کنند، باید قابل اعتماد باشید .

حال یک سوال کلیدی وجود دارد ، چطور قابل اعتماد شویم ؟

برگردیم به اصول ساخت اعتماد به روش ABCD  ، آنطور که مشخص است با تقویت هرکدام از موارد یادشده شما می توانید اعتماد بیشتری را به سمت خود جلب کنید و آنگاه است که کلید قلب و مغز مخاطب در دستان شما قرار خواهد گرفت.

چهار عنصر اصلی اعتمادسازی

توانمند باشید (Able)

توانایی

اول بگذارید توانمندی را تعریف کنیم :

توانمندی عبارت است از مهارت انجام امور با کیفیت و استاندارد مورد نیاز

وقتی کسی توانمند باشد ، امور که به او سپرده می شود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد ، مشکلات و مسائل را حل می کند و  این صورت مراتب درخشش خود و حیات جامعه را مهیا می سازد ، از این رو توانمندی یک فاکتور مهم در شکل گیری اعتماد است .

برای ایجاد کردن اعتماد شما باید با ثبات هرچه تمام امور محوله را در کمترین زمان ممکن َ، با بالاترین استاندارد موجود به اتمام برسانید و به همگان نشان دهید چه مهره کلیدی و با ارزشی می باشید

یکی از بهترین راه های افزایش توانایی آموزش دیدن است ، شما باید پیوسته به فکر آموزش خود باشید و بعد از فراگیری و تسلط کافی بر یک محتوا آن را به دیگران منتقل کنید ، وقتی شما در نقش مشاور عالم ظاهر شوید می بینید که چطور مردم برای در کنار شما بودن صف می کشند.

باورپذیر باشید (Believable)

اصلی ترین فاکتور برای باورپذیر بودن ، صداقت است ، یادتان باشد  اعتبار و اعتماد شما در بین مردم به منزله طلا می باشد، اما صداقت آن معدن طلاست ، اگر معدنی نباشید طلایی نیز در کار نخواهد بود .

برای باورپذیر بودن شما باید پیوسته امور و رفتار خود را ارزیابی کنید و همیشه صادق باشید ، مطمئن باشید مردم قدر این رفتار شما را خواهند دانست.

ارتباطات  (Connected)

ارتباطات

 رهبر بزرگ کسب و کار جیم ران را معتقد است  زندگی هر فرد برابر میانگین زندگی پنج نفری است که زمان بیشتری را با آنان سپری می کند آقای ران این پنج نفر را گروه مرجع نامیده است ، از شما می خواهم به گروه خودتان یک نگاه بیندازید و آینده خودتان را ببینید ، اگر از آن راضی هستید که به شما تبریک می گویم و اگر از آن راضی نیستید بازهم به شما تبریک می گویم چرا که شما زودتر از هرکسی دیگری این موضوع را متوجه شده اید ، حالا زمان تغییر است شروع کنید.

وقتی ما باکسی ارتباط برقرار می کنیم یعنی دریچه قلبمان را به روی او گشوده ایم ، هرچه میزان این ارتباط بیشتر و صمیمی تر باشید اعتماد بوجود آمده در بین ما از اعتبار بیشتری برخوردار خواهد بود .

برای اینکه شما بتوانید یک ارتباط قوی ایجاد کنید ، باید مهارت گوش دادن را در خود تقویت نمایید ، جالب است بدانید وقتی شما به حرف های کسی گوش می کنید مثل این است که به او ابراز علاقه کنید ، اگر می خواهید هنر گوش کردن را فرابگیرید روی لینک زیر کلیک کنید.

هنر گوش کردن راهی باور نکردنی برای نفوذ به قلب کسی که دوستش دارید.

قابل اطمینان باشید (Dependable)

قول

مهم ترین اصل در زندگی بازاریاب ها توجه به این جمله است :

کمتر قول دهید بیشتر عمل کنید

پدر بزرگ من از کسبه قدیمی است ، هر وفت با هم حرف می زنیم از اطمینانی که بین بازاری های آن زمان بوده است صحبت می کند  ، اینکه نه چکی وجود داشته است و نه سفته ای و حرف مردم تنها سند موجود  و قابل اعتبار آن روز ها بوده است ، اگر خواسته باشم به صورت خیلی خلاصه قابل اطمینان بودن را تعریف کنم ، یعنی کاری بکنید که مردم روی حرف شما حساب کنند .

شما باید پیوسته به قول و وعده هایی که می دهید عمل کنید ، هرچه سرعت و کیفیت شما در اجرای تعهداتتان بیشتر باشد در نزد مردم از اعتبار بیشتری برخوردار خواهید شد .

تبریک می گویم شما الفبای جلب اعتماد را یاد گرفته اید ، حالا آماده هستید که رکورد های فروش را بشکنید ، از همین امروز شروع کنید و تکنیک های بالا را به کار ببندید و از نتایج آن لذت ببرید.

اقدامک :

یک توانایی که در زمینه کسب و کارتان است را انتخاب کنید و آن را بیاموزید.

قبل از خواب تعداد دفعاتی در روز را که صادق نبودید یادداشت کنید و متعهد شوید در روز بعد تعداد آن را کاهش دهید.

هنر گوش کردن را بیاموزید

قولی را ندهید که از عهده آن بر نیایید.

چون امید هست زندگی باید کرد ، شب و روزتان پر از شادی

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *