لوگوی جدید اسنپ

لوگوی جدید اسنپ

در تاریخ پانزدهم بهمن اسنپ در تمام صفحات مجازی خود از تغییری بزرگ خبر داد و اعلام کرد می خواهد این تحول را از لوگو و رنگ سازمانی اش شروع کند.همه ما می دانیم اسنپ در ظاهر پنج کسب و کار مختلف را اداره می کند که شامل اسنپ فود، اسنپ تریپ، اسنپ باکس، اسنپ مارکت و تاکسی اسنپ می شود، همچنین تمام این کسب و کار ها قبلا برای خود رنگ سازمانی داشته اند، مثلا همه ما جعبه های زرد رنگ اسنپ باکس را قبلا دیده ایم و تغییر تمام این زیر ساخت ها کاری بسیار پر هزینه خواهد بود.

اسنپ باکس

لوگوی قبلی اسنپ

در مورد لوگوی قبلی اسنپ نیز دو طرز تفکر قالب وجود داشت، عده ای بر این باور بودند که اسنپ لوگوی خود را از شرکت مشهور پروگرس کپی کرده است و بسیاری این موضوع را یک اتفاق و تصادف می دانستند و معقتد بودند اسنپ لوگوی خود را از یک سایت خرید لوگو تهیه کرده و از این موضوع بی اطلاع بوده است.

هرچند که اسنپ ابراز کرده است طی فرایند تغییر نام کسب و کار خود از تاکسی یاب به اسنپ در سال ۹۳ این لوگو را خودش طراجی کرده و حتی نشانه هایی از لوگوی قبلی خود را در آن گنجانده است.

تیم طراحی اسنپ دلیل انتخاب چنین لوگوی را به این صورت شرح دادند که اسنپ برگرفته از کلمه  Snap به معنی بشکن زدن می باشد زیرا ما هر وقت می خواهیم سرعت بالا در کاری را نشان دهیم از عبارت «در یک بشکن زدن»  استفاده می کنیم و ما هم قصد داشتیم خدمات پر سرعتی را ارائه و معرفی کنیم و این شد که اولین حرف P که به رنگ سرمه ای در لوگو وجود دارد شکل گیرد همچنین p دوم که به رنگ سفید درون لوگو قرار دارد از عبارت App که مخفف  Application است گرفته شده و از سرویس دهی ما در بستر نرم افزار خبر می دهد و در آخر نوبت دایره وسط لوگو می باشد که اگر با دقت بیشتری نگاه کنیم مانند همین شکل را در زیر حرف پ به عنوان نقطه می بینیمُ، مجموع این چهار دایره قصد دارد چهار لاستیک خودرو را در ذهن شما تداعی کند.

با تمام این حرف ها بسیاری معتقدند اسنپ به این دلیل می خواهد لوگوی خود را تغییر دهد تا برای آخرین بار به تمام این حرف و حدیث ها پایان بخشد اما من نظر دیگری دارم.

لوگوی جدید اسنپ

فلسفه لوگوی جدید اسنپ

اگر در لوگوی جدید اسنپ دقیق شویم می بینیم که حروف TM با وسواس زیادی در تمام عکس ها گنجانده شده است و حتی اگر سری به نرم افزار اسنپ بزنیم این حروف را مشاهده خواهیم کرد، همان طور که شما می دانید در دنیای کسب و کار این علامت مخصوص لوگوهای تجاری غیر ثبت شده می باشد و از دو حرف اول عبارت TradeMark ایجاد شده و این در حالی است که برای لوگوها و علایم تجاری ثبت شده از حرف R که مخفف Registered TradeMark می باشد استفاده می گردد.

این موضوع نشان می دهد آنچه هم اکنون اسنپ به عنوان لوگوی خود معرفی کرده است لوگوی نهایی او نمی باشد و بیشتر قصد درگیر کردن مخاطب را دارد تا با این کار سهم از ذهن و کلام مخاطب بگیرد و او را کنجکاو سازد سپس از لوگوی جدید خود که شامل تمام این رنگ ها می باشد رونمایی کند.

لوگوی جدید اسنپ

به نظر من اسنپ قصد دارد، گوگلی در فضای غیر مجازی باشد و لوگوی بعدی او چیزی شبیه لوگوی کسب و کارهای گوگل مثل کروم خواهد بود و با این کار اسنپ علاوه بر صرفه جویی در تهیه وسایل با رنگ سازمانی جدید، می تواند دست خود را برای کسب و کارهای آینده اش باز بگذارد.

نظر شما چیست؟ به نظر شما اسنپ‌ چه نقشه ای دارد؟

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *