بازاریابی چیست ؟

بازاریابی چست ؟

در این مقاله قصد ندارم راجع به این صحبت کنم که معنی کلمه بازاریابی چیست و یا از کجا آمده است و ریشه آن چه می باشد ، اگر به دنبال تعاریف هستید به شما پیشنهاد می کنم از این صفحه خارج شوید و وقت خود را جای دیگری سرمایه گذاری کنید چرا که مهمترین وظیفه شما به عنوان یک بازاریاب و فروشنده موفق استفاده درست از تک تک لحظاتتان می باشد پس هوشمندانه انتخاب کنید .

اگر در حال خواندن این متن هستید به خاطر انتخاب هوشمندانه تان به شما تبریک می گویم چرا که شما دست رد به سینه تعاریف زده اید و یک تمایز ایجاد کرده اید ،ما دردوره ای زندگی می کنیم که تمایز حرف اول را می زند تا جایی که اهالی ادبیات می فرمایند خواهی نشوی همرنگ ، رسوای جماعت شو .

اما واقعا بازاریابی چیست و فروشنده چه کسی می باشد ؟؟

قبل از اینکه به این سوال پاسخ بدهم از شما می خواهم به چند سوال جواب دهید :

آیا شاغل هستید ؟
آیا شما صاحب فرزند هستید ؟
آیا ازدواج کرده اید یا در دوران نامزدی می باشید ؟
آیا در زندگی شما کسی وجود دارد که از صمیم قلب او را دوست داشته باشید ؟
آیا با سیستم بانکی و یا موسسات سر و کار دارید و در حال پیگیری امور خاصی می باشید ؟
آیا حرف می زنید ؟

اگر جواب شما به حداقل یکی از سوالات بالا بله باشد باید بگویم شما یک فروشنده هستید ، بله درست خواندید شما فروشنده هستید .
اگر شما خانم خانه هستید و نیاز به توجه همسرتان دارید ، شما یک فروشنده هستید شما باید توانایی این را داشته باشید که نازخودتان را به بهترین قیمت ممکن بفروشید اصطلاح نازت خریدار دارد از همین موضوع نشئت گرفته است ، اگر به دنبال موفقیت هستید باید توانایی های خودتان را بفروشید ، اگر تایید اجتماعی می خواهید ، اگر می خواهید محبوب قلب همگان شوید باید عشق بفروشید ، اگر کارمند هستید و به دنبال ترفیع درجه یا اضافه حقوق می باشید فروش برای شما ضروری است، اگر کارآفرین هستید برای ادامه حیاب کسب و کارتان باید بفروشید ، اگر تازه صاحب فرزند شده اید و توجه همسترتان از شما برداشته شده است مشکل شما فروش است و تنها راه برگرداندن محبوبتان فروش بیشتر می باشد.

باتوجه به این مطالب به نظر شما بازاریاب کیست و بازاریابی چه معنایی دارد ؟

اگر از شما بخواهم راجع به عطری که استفاده می کنید، لوازم آرایشی تان ، کتاب هایی که از آن لذت برده اید ، غذا مورد علاقه تان و یا خانه که در بچگی در آن زندگی می کردید اطلاعاتی به من بدهید به نظر شما مکالمه ما چگونه خواهد بود ؟

آیا در مورد عطرتان از درصد الکل و عناصر تشکیل دهنده اش صحبت می کنید یا راجع به ماندگاری و بوی خوشش حرف می زنید؟ حتی شاید یک خاطره از اینکه عطرتان چگونه باعث جلب توجه اطرافیان شده است و اسم آن را از شما پرسیده اند نقل کنید

اگر از کتابی که تازه تمام کرده اید بپرسم ، آیا تعداد صفحات آن ، نوبت چاپیش و از تیراژ آن برایم می گویید یا نه از هیجانی که در حین مطالعه به شما وارد شده است سخن می گویید ؟ دور از انتظار نیست اگر بگویید وقتی شروع کردم به خواندن تا وقتی تمام نشد آن را زمین نگذاشتم و این کتاب عالی است

اگر از کسی در مورد غذای مورد علاقه اش بپرسید و او بگوید دوازده دانه لوبیا ، صد گرم سبزی وشش تکه گوشت با قطر چهارسانتی متر دارد که در یک لیتر آب طبخ میشود برداشت شما در مورد آن فرد چیست؟ احتمالا با خودتان فکر می کنید آن فرد دیوانه باشد من هم همین نظر را دارم ، چون مردم عادی از بوی خوش غذا صحبت می کنند ، از طعم لذیذش و اینکه گوشتش چطور در دهان باز می شود حرف می زنند .

هیچ کسی پیدا نمی شود که در مورد خانه دوران کودکیش از زیربنا و مساحت خانه صحبت کند ، همه از احساسات خوب آن زمان و خاطراتشان از نقطه نقطه خانه حرف می زنند و برای شما از این که در حیات خانه چطورآب بازی می کردند داستان هایی نقل می کنند و درطول این گفت وگو غرق در بهترین روزهای خودشان می شوند .

بازاریاب کسی است که با عشق و احساس حرف می زند ، بازاریابان فروشنده های عشق هستند و باید بگویم که شما حتما یک بازاریاب هستید

بازاریاب ها فروشندگان احساس هستند - www.porsant.com

 اما برویم سراغ تعریف بازاریابی :

وقتی شما از کالا و خدمات خاصی لذت ببرید به صورت خودکار از آن برای دوستان ، خانواده و عزیزانتان تعریف می کنید ، چرا که می خواهید آنها نیز مثل شما یک احساس خوب را تجربه کنند ، احتمالا متن مکالمه شما این چنین خواهد بود : وای نمی دانی چقدرعالی بود باید امتحانش کنی ، واقعا ازآن لذت بردم چرا امتحانش نمی کنی ، برای من که خیلی خوب بود پیشنهاد می کنم همین را استفاده کنی ، غذایش خیلی خوشمزه بود اگر رفتی آن جا حتما امتحانش کن، خیلی خوش گذشت جایتان خالی بود شماهم باید بروید و آن جا را ببینید .

بازاریابی فرایندی است که در آن شما کالا و یا خدماتی را به قصد ایجاد احساس خوب و رفع نیاز به شخص دیگری معرفی می کنید، در بازاریابی هدف انتقال بهترین حس به افرادی است که برایشان ارزش قائلیم.
مطمئن هستم شما در سیستم بازاریابی نیز یک مهره کلیدی می باشید .

در تجارت و دنیایی کسب و کارنیز داستان همین است و مفاهیم تفاوتی ندارند ، برای اینکه شما بتوانید بفروشید باید از قلبتان شروع کنید ، باید با عشق بفروشید و هدفتان فقط یک چیز باشد : انتقال احساس مثبت .

اقدامک - www.porsant.com

اقدامک :

از شما می خواهم با مشتریتان طوری رفتار کنید که با محبوبتان رفتار می کنید، با او صادق باشید و همواه به او لبخند بزنید
اگر کالا و یا خدمات شما مناسب نیاز مشتری نیست این نکته را یادآوری کنید و در انتخاب درست او را راهنمایی نمایید
از کالا و یا خدماتی که در حال فروش آن هستید استفاده نمایید تا بتوانید از احساس خود در فروش به صورت واقعی صحبت کنید «آنچه از دل برآید لاجرم بردل نشیند»

خوشحال می شوم اگر نتایج استفاده از فروش با قلبتان را با ما در میان بگذارید .

چون امید هست زندگی باید کرد شب و روزتان پراز شادی .

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *