ارتباط موثر با مشتری به کمک بازایابی عصبی

ارتباط موثر با مشتری به کمک بازایابی عصبی

اگر داستان زندگی من را خوانده باشید به خوبی می دانید که من در برقراری ارتباط بسیار ضعیف بودم و نمی دانستم در مواجه با افراد مختلف چطور واکنش نشان دهم، روزها به همین شکل پشت سرهم می گذشت و همچنان من به دنبال راهی بودم تا بتوانم با دیگران یک ارتباط خوب و موثر برقرار کنم تا اینکه با یک روش منحصربه فرد برای برقراری ارتباط آشنا شدم، روشی که بعدا مشخص شد یکی از بهترین روش ها در بازایابی عصبی می باشد.

من ساعت ها، روزها، ماه ها و الان سال هاست که از این روش استفاده می کنم و همیشه از نتایج خارق العاده آن شگفت می شوم، نکته جالب این روش این است که بسیار ساده و به شکل وحشتناکی تاثیر گذار است.

در گذشته من زیاد حرف نمی زدم، اهل جک و طنز نبودم و معمولا سر صحبت را باز نمی کردم، خاطرات خودم را با دیگران در میان نمی گذاشتم و تا کسی از من چیزی نمی پرسید وارد مکالمه نمی شدم ولی از این روش به خوبی استفاده می کردم و همین کافی بود تا از من به عنوان یک فرد صمیمی یاد کنند.

آن زمان من راجع به طرز کار این سلاح ارتباط موثر چیزی نمی دانستم اما خبر خوب این است  که شما بعد از خواندن این مقاله نه تنها به این سلاح مجهز می شوید بلکه راجع به روش کار آن به درجه استادی خواهید رسید.

روش جادویی ارتباط موثر با مشتری به کمک آمیگدال

آمیگدالبخش عظیمی از تصمیم گیری های ما در طول شبانه روز به کمک قسمتی از مغز به نام آمیگدال انجام می گیرد، روش کار آمیگدال بسیار ساده است و در مواجه با هر موضوعی یکی از این سه گزینه را انتخاب می کند:

۱. عادت ها

همه ما با این واژه آشنایی کامل داریم اما به صورت علمی یک عادت زمانی بوجود می آید که ما در انجام یک کار مداومت و ممارست به خرج دهیم در این زمان قسمتی از مغز به نام مغز قدیم که کارش حفظ انرژی می باشد برای آن کار یک مسیر عصبی در ذهن ما بوجود می آورد،‌مسیر عصبی به ما کمک می کند تا انجام یک کار به بخش ناخودآگاه ما واگذار شود و به این صورت چون وظیفه تصمیم گیری از بخش خودآگاه گرفته می شود در انرژی  صرفه جویی می گردد.

۲. فراخوانی اطلاعات

قبل از اینکه انجام یک کار به عادت تبدیل شود و به عبارتی مسیر عصبی آن شکل گیرد،‌آمیگدال برای تصمیم گیری از قسمت دیگری از مغز به نام مغز جدید یا کورتکس کمک می گیرد

مغز جدید در مواجه با هر اطلاعاتی، شروع به تحلیل و بررسی آن می کند و در صورت مفید بود آن را در مغز طبقه بندی می کند تا در روز مناسب از آن استفاده نماید، برای اینکه تصویر خوبی در ذهن شما شکل گیرد می توانید یک کتابخانه را در نظر بگیرید که در آن، هر موضوع در جایگاه مخصوص به خود دسته بندی شده است،‌مغز جدید به مانند این کتابخانه عمل می کند و همه اطلاعات مفید را ذخیره می نماید

وقتی کاری خارج از دایره عادت ماست آمیگدال به مانند یک دانشجو که شب امتحان به فکر درس خواندن افتاده است دست به دامن کتابخانه مغز جدید می شود تا بلکه او بتواند راهنمایی اش کند.

۳.تجربه

وقتی که یک عمل نه در در دایره عادت های ما باشد و نه مغز جدید برای آن پرونده ای درسته کرده باشد،‌آمیگدال خودش آستین بالازده و تصمیم گیری می کند، برای اینکار او دو رویکرد جنگ یا گریز را پیش می گیرد.

به عبارتی شرایط را می سنجد تا ببینید حمله به نفع او خواهد بود یا فرار کردن برایش مناسب تر است و نتیجه این تصمیم گیری در مغز به عنوان تجربه ذخیره می شود و اولین فایل به مغز جدید مخابره می گردد.

مثلا اگر شما برای اولین بار وارد شهری شوید و با برخورد نامناسب افراد روبه رو گردید این تجربه در ذهن شما ثبت می شود که مردم این شهر افراد خوبی نیستند اما این فقط بخش کوچکی از معجزه آمیگدال می باشد.

آمیگدال پا را فراتر گذاشته و برای اینکه بتواند از بدن به خوبی محافظت کند از نیرویی به نام نیروی قضاوت و تعمیم دادن استفاده می کند، مثلا اگر در مثال بالا فردی که باعث ناراحتی شما شده است یک ظاهر خاص داشته باشد آمیگدال جزئیات آن را ذخیره می کند و اگر شما با فرد دیگری اما با همام ویژگی های ظاهری برخورد کنید آمیگدال حصار دفاعی خود را بالا می کشد و با کمک نیروی قضاوت و تعمیم، به شما تلقین می کند که حتما این فرد هم آدم نامناسبی خواهد بود و دستور می دهد تا از او دوری کنید.

اگر دقت کنید تقریبا تمام تصمیمات،احساسات و لذت های زندگی ما از همین زنجیر پیروی می کند، اگر شما با حس کردن بوی وانیل احساس آرامش می کنید به این دلیل است که قبلا آمیگدال بوی وانیل را به لذت یک مهمانی یا درست کردن یک کیک پیوند داده است و زمانی که شما دو مرتبه بوی وانیل به مشمتان می رسد، آمیگدال به کمک قضاوت و تعمیم، همان حس خوب را در شما زنده می کند.

سلاح ارتباط موثر با مشتری به کمک بازاریابی عصبی

لبخند

شاید باورکردنش برایتان سخت باشد اما آن سلاحی که در موردش گفتم چیزی جز یک لبخند نیست،سلاحی ساده ولی تاثیر گذار!

اما همان طور که قول دادم می خواهم طرز کار این سلاح را نیز به شما آموزش دهم.

همه ما  اغلب در بهترین شرایط زندگی شروع به خندیدن می کنیم، این حس خوب را در کنار کسانی تجربه می کنیم که برای ما ارزشمند هستند و با آنها احساس نزدیکی می کنیم،آنها را می شناسیم و دوستشان داریم، اگر آخرین باری که لبخند روی لبهایتان آمده است را به خاطر بیاورید بدون شک افراد ارزشمندی را می توانید کنارتان ببنید مثل مادر،پدر،همسر،خانواده عزیزتان و شاید در جمعی صمیمی از دوستان حضور داشتید.

همه این خاطرات خوب سبب شده است تا آمیگدال لبخند را به عنوان عامل تداعی کننده روزهای خوب و انسان های ارزشمند بشناسد وقتی شما به کسی لبخند می زنید دیوار دفاعی حمله یا گریز مغز از کار می افتد و با اینکه شما را برای اولین بار می بینید حس آشنا و خوبی نسبت به شما به او دست می دهد.

چطور از لبخند برای جذب مشتری استفاده کنیم؟

خبر بد این است که مغز ما بسیار زرنگ است و تفاوت خنده واقعی از مصنوعی را می تواند تشخصی دهد و در مواجه با چنین موضوعی نه تنها مغز احساس صمیمیت نمی کند بلکه بسیار ناراحت می شود و به همین دلیل است که وقتی ما باکسی رو به رو می شویم که خنده ای مصنوعی روی لب دارد از او بدمان می آید و او را متظاهر می نامیم.

من اصلا دوست ندارم این اتفاق برای شما رخ بدهد و به همین منظور دستور العملی را آماده کرده ام که با رعایت کردن آن می توانید آمیگدال مخاطب را به نفع خود فریب دهید و یک خنده مصنوعی را به عنوان یک خنده واقعی جایگزین کنید، برای اینکار کاقی است گام های زیر را بردارید

۱. با چشمانتان بخندید 

یکی از مهم ترین نشانه های خنده واقعی جمع شدن گوشه چشم می باشد،‌ برای اینکه در این کار مسلط شوید از شما می خواهم به جلو آینده بروید و چندین بار این موضوع را با خود تمرین کنید

۲.لبخند دریایی

اگر به موجی که وارد ساحل می شود دقت کرده باشید می بینید که  آب با شدت وارد خشکی می شود اما بسیار آهسته به دریا باز می گردد، لبخند واقعی نیز به مانند یک موج است، به سرعت ظاهر می شود و مدت زمانی حدود ۳ الی ۵ ثانیه طول می کشد تا از روی لب ها محو شود.

اگر مثل من برایتان مهم است که چرا لبخند به صورت انفجاری ظاهر می شود باید به شما بگویم لبخند زدن مانند درد کشیدن یک عمل انعکاسی می باشد و همان طور که دست شما به محض برخورد با یک شی داغ به عقب کشیده می شود لب های شما به محض مواجه با یک موضوع لذت بخش از هم باز می شوند و همان طور که تا مدتی دست ما داغی و درد را حس می کند خنده نیز روی لب های ما می ماند.

۳.لبخند اختصاصی

شاید مهم ترین عامل در ماندگار کردن یک لبخند و انتقال حس درست در مخاطب اختصاصی بودن آن لبخند می باشد، اگر شما همواره و بی وقفه لبخند بر روی لب داشته باشید دیدن آن برای مخاطب لطفی ندارند و آن را جزئی از ظاهر شما تلقی می کند اما اگر در برخورد و چشم در چشم شدن با هر فرد از این سلاح شگفت انگیز استفاده کنید آن زمان تاثیر خودش را خواهد گذاشت.

حال وقت آن است از این خاصیت مغز پول خلق کنیم

پول

در هر مکانی که می توانید یک علامت و نشانه مثل یک ضربدر روی دست،کش یا دستبندی برای مچ و یا تصویری برای پشت زمینه کامپیوتر و موبایلتان انتخاب کنید تا به شما یادآوری کنید که همواه باید لبخند بزنید.

یادتان باشد لبخند شما در موفقیت کسب و کارتان و جذب مشتری تاثیری وحشتناک خواهد داشت پس بروید و لبخند بزنید تا هم شادی را گسترش دهید و هم پول خلق کنید.

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید

تعداد علاقه‌مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده‌اند

۱۴

مقاله های مرتبط :
جدیدترین محصولات فروشگاه ما

متاسفانه محصولی در این دسته بندی در فروشگاه ما موجود نمی باشد ):

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *